Česká Republika

2. ledna 2011 v 15:16 | tajemná elfka |  Země snů
Jako správný vlastenec nejprve zmíním svou zem.
Českou republiku mám ráda hned z několika důvodů.Tím nejhlavnějším je asi že jsem se tu narodila.Potom se mi taky líbí naše počasí.Máme tu čtyři roční období a to je super v zimě můžu lyžovat a v létě se koupat.....
Sice tu nemáme žádné velké teploty ani moře ale stejně je to tady hezké. Česká Republika leží ve středu Evropy.Praha(hlavní město) je jako srdce Evropy.
Sice jsem byla v Praze asi jen pětkrát,ale večer tam je docela cítit ta magie.Nemyslím přímo v rušném středu,ale třeba u Vltavy.O Praze se vypráví několik pověstí.Ale ne jen o ní.Celá ČR je prostě krásná a místy i magická. Máme například svoje pohádkové bytosti : vodníky,čerty,rusalky,draky...
Jenom škoda že nemáme elfy

V České Republice je magických míst pár jsem jich vybrala:


Nedaleko Rakovníka v lesích od cesty běží řady podivných kamenů.Záhadologové ji nazývají "českým Carnakem" a rádi by tím připomněli slavné menhirové řady u stejnojmenného města v Bretani.
Poprvé se o kamenných řadách rozepsal v časopise Krajem Lučanů v roce 1934 zdejší pan učitel Patejdl, dva roky na to tu Josef Korelus z Unhoště údajně našel keramickou destičku s podivným písmem, obrázkem běžícího koně a dalšími znaky, mezi nimiž byla i svastika, nám povědomá spíš pod pojmem hákový kříž. Destičku, přirovnávanou k podobnému nálezu u francouzské vesničky Glozel, tehdy odevzdal žateckému muzeu, ale z jeho sbírek se za nevysvětlených okolností ztratila. Dnes se soudí, že nejspíš byla šikovný falzifikát.
Jsou tam kameny náhou nebo je tam snad vystavěli Keltové? To je záhadou.Hrad Trosky je symbolem turistické oblasti Český ráj v České republice. Hradní zřícenina Trosky stojí na čedičovém útvaru již od roku 1380.Zříceni má dvě věže
Nižší a mohutnější věž se nazývá Baba. Vyšší, štíhlejší a také nedostupnější se jmenuje Panna. Prvním vlastníkem hradu Trosky byl Čeňek z Vartenberka.


Venušiny misky-kameny ve tvaru misek.Smolný vrch ležící v Žulové pahorkatině ve Slezku je pěkným příkladem ostrovní hory.Velké balvany ve tvaru misek utvářejí krásné přírodní městečko.Podle pověsti zde žije venušin nárůdek. Jsou to malí skřítci.Jsou dobrotiví a krásní.Pomahají prý lidem,když se ztratí


Červená Lhota.Krásný zámeček,nacházející se na vodě.Klidné místo má však podle pověstí krvavou minulost.Jsou hned dvě pověsti.První vypráví o ženě,která se zřekla víry v boha a ve vzteku vyhodila posvátný kříž oknem do vody.V tom okamžiku se zámek otřásl v základech, komnata se naplnila pekelným zápachem a zjevil se čert, který ji odnesl s sebou do pekla. Ještě předtím se pekelník stačil projevit zcela netypicky, na stěnu narýsoval svým pařátem namočeným do její krve znamení kříže. To pak nešlo žádným způsobem odstranit a jedinou možností, jak jej zakrýt, bylo přetřít celý zámek červenou barvou.
Druhá vchází z té první a vypráví o rytíři a jeho ženě.Ta se prý jako vyznavačka protestantské víry protivila svému manželovi, věrnému katolíkovi a chtěla mu z okna vyhodit posvátný rodový kříž, k němuž se modlil. V okamžiku, kdy se vykláněla ven a relikvii vrhala do hlubin, se setmělo a strhla se strašlivá bouře. Náhle přiletěl čert. Nejen, že ji odnesl do pekla, ale zacházel s ní přitom tak hrubým způsobem, že na stěně zámku zůstaly stopy její krve. A ty nešly smýt, takže zámek byl natřen červeně.
Podle historiků prý byla Lhota na červeno natřena z jiného důvodu.Byl tam nejspíše nějaký náboženský konflikt a na zdích byla krev.Ale čert tam prý nebyl.Kdo ví.Já jsem na Červené Lhotě byla a musím říci že je to velmi krásné místo.


Poblíž hradu Kost se nalézá údolí Plakánek.Zde je prý občas,zejména za soumraku nebo za špatného počasí,slyšet záhadný pláč nebo teskné volání pocházející prý ,,odnikud".
Prastará pověst vypráví o dceři hradního pána,kterou její otec zavírá na hradě,neboť ji nechce pustit k jejímu chudému milému.Duch mladíka údajně zejména za bouřlivých nocí obchází údolím a jeho nešťastný pláč se občas mění v divoké běsnění.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama